Reaguodama į šį globojančių asmenų poreikį asociacijos „Demencija Lietuvoje“ vadovė Ieva Petkutė sukvietė įvairių sričių specialistus bendradarbiauti rengiant edukacines priemones. Rezultatas – parengtos edukacinės video priemonės pasiūlančios veiklos galimybių globoje. „Parengti pratimai ir užsiėmimai yra paprasti atlikti namų sąlygomis, nereikalauja daug laiko, ir pasiūlo galimybių stiprinti sveikatą ir gerovę taupant jėgas, kurių globojantiems taip trūksta. Masažas ir savimasažas, manšta, veikla palaikyti pažintines funkcijas, užsiėmimai, įtraukiantys vaizduotę – visa tai gali prisidėti prie geresnės savijautos, nuotaikos, tarpusavio ryšio palaikymo.“, – sako Ieva.
Į edukacinių priemonių įgyvendinimą buvo įtraukti specialistai, kurie tiesiogiai dirba su demenciją turinčiais asmenimis, turi asmeninę globos patirtį, tarp jų: masažo specialistė Nijolė Piekarskienė, kineziterapeutė Ingridą Babušė, fizioterapeutę Katažiną Mejer-Jarmalė, menininkė ir menų terapeutė Indrė Budreckytė. Šiame procese talkino psichologė Elena Adejevaitė ir socialinė darbuotoja Deimantė Petkevičiūtė.
Tikimės, kad parengtos edukacinės priemonės ne vien pasiūlys veiklos galimybių globoje, bet taip pat paskatins pokalbį apie su demencija susidūrusių asmenų situaciją, palaikymo ir paramos galimybių kūrimą. Parengtos edukacinės priemonės bus prieinamos „Demencija Lietuvoje“ bendruomenei.
Nuoširdžiai dėkojame prisidėjusiems prie idėjos įgyvendinimo ir rėmėjams.
Edukacinės priemonės parengtos projekte „Edukacinė medžiaga sveikatai, gerovei ir vaizduotės skatinimui, kuris yra iniciatyvos „Demencijos strategijos link: situacijos analizė ir informuotumo didinimas“ dalis. Projektą finansavo Vilniaus miesto savivaldybė ir Aktyvių piliečių fondas, finansuojamo Europos ekonominės erdvės (EEE) finansinio mechanizmo lėšomis.
Projekto vadovė – Ieva Petkutė. Įgyvendino VšĮ „Socialiniai meno projektai“, bendradarbiaudama su asociacija „Demencija Lietuvoje“.